Corian® Bakım

Günlük Bakım: Corian®'ın temizlenmesi çok kolaydır. Corian® yeni ve hijyenik görüntüsünü korumak için, dökülen yağ ve lekelerin, ıslak bir bez kullanılarak sabunlu su, amonyak bazlı temizleyiciler veya krem deterjan ile silinmesi ve kuru bir bezle kurulanması yeterli olacaktır.

Rutin Bakım: Corian®'ın ipeksi görüntüsünü korumak için, ayda bir yada iki kez olmak üzere, krem deterjanların tüm yüzeye dairesel hareketler ile uygulanması, daha sonra ıslak bir bezle silinmesi ve kuru-yumuşak bezle parlatılması önerilir.

Lekeler: Sıvılar ve leke yapıcılar Corian®'a sızamaz ancak yüzeyde kalırlar. Sigara lekesi, çiçek polenleri, kozmetik lekeleri ve benzer lekeleri temizlemek için amonyak bazlı bir temizleyici, krem deterjanlar kullanılmalı ve silmeden önce 5 dakika yüzeyde bırakılmalıdır.

Çizikler: Sert olmasına rağmen Corian® bir doğrama tahtası olmak üzere tasarlanmamıştır. Küçük çizikler toz deterjanların ovma pedleriyle uygulanması yoluyla giderilebilir. Son parlaklık her zaman için Rutin Bakım yöntemiyle verilmelidir.

Isı: Corian® tezgahları sıcak hava, tencere, kızartma makinaları ve ütü gibi sürekli yüksek ısı yayan ev gereçlerinden korumak için bir nihale yada altlık kullanılması tavsiye edilmektedir.

Kimyasallar: Pek çok güçlü ev kimyasallarının, özel biyokimyasal maddelerin sabunlu suyla temizlenmesi ve kurulanması herhangi bir olumsuz etkiyi önleyecektir. Boya çözücülerin, asit bazlı lavabo açıcıların, aseton bazlı oje çıkarıcıların konsantre asitlerin, ketonların ve klorine solventlerin uzun süre yüzeye teması renk ve yüzeyde hafif bozulmalara neden olabilir.

Garanti: Dupont, Corian® için 2 aşamalı bir garanti sunmaktadır; Ürün ve uygulama garantisi. Ürün garantisi tüm Corian® ürünleri için standart olup, ürünlerin satışlarını takiben 10 yıl boyunca her türlü üretim hatalarına karşı garanti edilmesidir. Quality Network üyesi imalatçılar tarafından gerçekleştirilen tüm Corian® uygulamaları ayrıca 10 yıl Uygulama Garantisi kapsamındadır.

TEMİZLEME YÖNTEMLERİ :

  1. Yumuşak bir bezle fazlalığı ortadan kaldırın;
  2. Yüzeyi ılık suyla duruladıktan sonra yumuşak bir bezle kurulayın;
  3. Islak bir bez ve krem deterjan kullanın (örn.: Cif Krem vb.);
  4. Bir ovma süngeri kullanarak (örn.:Scotch-Brite® vb.) lekenin üzerini bir deterjan ya da amonyak bazlı sert yüzey temizleme maddesi (örn.: Mr. Muscle vb.) ile ovun;
  5. Bir ovma süngeri kullanarak (örn.:Scotch-Brite® vb.) lekenin üzerini bir miktar çamaşır suyu** ile ovun. Ilık suyla birkaç kez duruladıktan sonra yumuşak bir bezle kurulayın.
  6. Bir ovma süngeri kullanarak (örn.:Scotch-Brite® vb.) lekenin üzerini standart kireç çıkarıcı ya da sirke ile ovun. Ilık suyla birkaç kez duruladıktan sonra yumuşak bir bezle kurulayın.
  7. Bir ovma süngeri kullanarak (örn.:Scotch-Brite® vb.) lekenin üzerini aseton bazlı olmayan bir temizleyici ile ovun. Ilık suyla birkaç kez duruladıktan sonra yumuşak bir bezle kurulayın.
  8. Bir ovma süngeri kullanarak (örn.:Scotch-Brite® vb.) lekenin üzerini metal temizleyici ya da pas çıkarıcı ile ovun. Ilık suyla birkaç kez duruladıktan sonra yumuşak bir bezle kurulayın.
  9. Eğer leke çıkmıyorsa , Garanti Merkezimizle ya da Corian® tedarikçinizle temasa geçin.

Önemli : Her zaman dairesel hareketlerle temizleme işlemini gerçekleştirin, Kullanıldıktan sonra suyla tamamen durulanmaması halinde çamaşır suyu Corian®’ın rengini bozabilecektir.

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.439832.5698
Euro34.502534.6407
web design